Prepis videa

Dvakrát meraj, raz rež!

 

Cenné rady odborníka ako zvoliť správnu vstavanú skriňu

 

Ako je to s cenami? Hľadáte najlacnejší vstavaný nábytok? Všetci sa občas rozhodujeme podľa ceny. Keď chcete urobiť naozaj dobré rozhodnutie, uvažujte vždy aj o trvanlivosti, pretože lacný nábytok s krátkou životnosťou by nebola dobrá voľba. Nekvalitné kovania a tenké materiály, s ktorými sa často stretávame u poľských výrobkov, môžu napokon lacnú voľbu poriadne predražiť.

 

Časom sa na vstavaných skriniach môžu prejaviť rôzne chyby, preto je dobré vedieť, čomu sa radšej vyhnúť. Zamerajte sa predovšetkým na tieto detaily:

 

• posuvy do zásuviek v šatníku Zásuvky sú veľmi namáhanou súčasťou vstavanej skrine, ich mechanizmus by mal byť preto čo najkvalitnejší. Najlepšou voľbou sú ložiskové posuvy s doťahom, lebo udržia veľkú nosnosť a majú dlhú životnosť. Samé sa pri zatlačení zavrú, na rozdiel od obyčajných posuvov, ktoré pri zatváraní hrkocú a ich životnosť je podstatne kratšia.

 

• dno veľkej zásuvky Správne urobené dno zásuvky musí byť pevné a rovné. Aby ste sa vyhli neskorším problémom, odporúčam použiť lamino s 10 mm hrúbkou. Tento materiál zásuvku dobre spevní a vďaka tomu sa ľahko otvára. Neodporúčam dávať na dno takejto zásuvky sololit, tento materiál sa pri väčšej záťaži začne vytláčať.

 

• hrany poličiek, bočné steny vstavaných skríň Hrany by mali byť opáskované 0,5 mm ABS páskou v príslušnej farbe, a nie papierovou páskou, tá sa totiž môže časom olúpať vyťahovaním oblečenia zo skrine. Pri ABS opáskovaní tento problém nemôže nastať. Keďže boky vstavaných skríň pretŕčajú, páskujú sa 2 mm ABS, ktorá je pevnejšia, odolnejšia pri akomkoľvek náraze.

 

• hĺbka skrine Myslíte si, že 60 cm hĺbka skrine je dostatočná? Táto hĺbka je často požadovaná, nie je to však dobrá voľba. Klasický vešiak má 48 cm, keď naň zavesíte bundu či kabát a zatvárate dvere na vstavanej skrini, oblečenie sa zachytáva o dvere, čo je veľmi nepríjemné. Ak to váš priestor umožňuje, určite odporúčam hĺbku 65 – 70 cm, vtedy bude zatváranie v poriadku.

 

• hliníkové profily Úchyty na dverách vstavaných skríň musia byť estetické, ale hlavne funkčné. Lišty musia mať vhodný tvar, aby sa dvere ľahko otvárali. Nešetrite na tomto dôležitom doplnku a vyhnite sa obyčajným lištám, ktoré niektorí výrobcovia montujú kvôli nízkej cene. Zle sa s nimi manipuluje a budete to ľutovať pri každom otváraní a zatváraní skrine.

 

• spodné a horné kolieska Kvalitný výrobca používa kolieska s ložiskom, ktoré sa veľmi ľahko otvárajú. Na jedny dvere idú dve horné a dve spodné kolieska, s nosnosťou dverí 70 kg. Ak je v miestnosti nerovná podlaha a dvere sa začnú váhou otvárať, lepí sa do hornej lišty silikónová brzda. Neodporúčam obyčajné kolieska, lebo sú hlučné a dvere sa ťažko otvárajú.

 

Samozrejme, bežný zákazník kupuje vstavanú skriňu raz, nanajvýš niekoľkokrát za život. Opísané detaily v technikom riešení preto nemá odkiaľ poznať. Našou silnou stránkou a pridanou hodnotou je poradenstvo, kde vás oboznámime so všetkými možnosťami a optimálnym riešením.

 

Nábytok pre vás vyrábame na mieru a montujeme odborne. Vyhnete sa tak všetkým rizikám a neskorším nedostatkom.
E-book nábytok na mieru

2 krát e-book + 2 krát mp3 ZDARMA

Čo sa vo videu dozviete

 • posuvy do zásuviek v šatníku

  Zásuvky sú veľmi namáhanou súčasťou vstavanej skrine, ich mechanizmus by mal byť preto čo najkvalitnejší.
 • dno veľkej zásuvky

  Správne urobené dno zásuvky musí byť pevné a rovné.
 • hrany poličiek, bočné steny vstavaných skríň

  Hrany by mali byť opáskované 0,5 mm ABS páskou v príslušnej farbe, a nie papierovou páskou, tá sa totiž môže časom olúpať vyťahovaním oblečenia zo skrine.
 • hĺbka skrine

  Myslíte si, že 60 cm hĺbka skrine je dostatočná? Táto hĺbka je často požadovaná, nie je to však dobrá voľba.
 • hliníkové profily

  Úchyty na dverách vstavaných skríň musia byť estetické a funkčné.
 • spodné a horné kolieska

  Kvalitný výrobca používa kolieska s ložiskom, ktoré sa veľmi ľahko otvárajú.